Zajęcia dla seniorów

Drodzy Seniorzy !
Serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w zajęciach oferowanych przez Centrum Aktywności Społecznej, organizowanych we współpracy z przedstawicielami Gminnej Rady Seniorów w Wieliczce, Stowarzyszeniami Wielickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II, których celem jest pobudzenie aktywności społecznej seniorów w ramach zajęć aktywizujących, prowadzonych na terenie miasta i gminy Wieliczka.

Przynależność do Centrum Aktywności Społecznej daje przede wszystkim możliwość edukowania się oraz rozwijania swoich zainteresowań i zdolności poprzez udział w interesujących zajęciach i warsztatach. Seniorzy aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta – wspólnie chodzą na koncerty lub do kina, ale także sami stają na scenie prezentując własne talenty aktorskie.
Wśród zajęć oferowanych przez uniwersytety są zarówno warsztaty, jak i kursy skierowane do seniorów, zajęcia edukacyjne w formie wykładów, lekcje języków obcych oraz zajęcia sportowe i artystyczne.

Ze szczegółową ofertą można zapoznać się w poniższych linkach:
Wielicki Uniwersytet Trzeciego Wieku : http://www.wieliczka-utw.pl/v2/zajecia-dodatkowe/
Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II : http://www.utwjp2.pl/…/files/Harmonogram%20zajec%20UTW.pdf

W siedzibie Centrum Aktywności Społecznej odbywają się zajęcia z języka angielskiego dla grupy początkującej i zaawansowanej, praktyczny język angielski – konwersacje, spotkania klubu dyskusyjnego, oraz spotkania grupy twórczej „Szuflada Seniora” zainicjowane przez Gminną Radę Seniorów.

Seniorów zainteresowanych przystąpieniem do udziału w inicjatywach, realizowanych w ramach prowadzonych uniwersytetów i Gminnej Rady Seniorów zapraszamy na dyżury, które odbywają się w każdy wtorek w siedzibie Centrum Aktywności Społecznej, przy ul. Plac Kościuszki 2 w Wieliczce (I piętro), gdzie należy wypełnić i złożyć deklarację członkowską.

Gminna Rada Seniorów – wtorek w godz. 10.00-12.00
Wielicki Uniwersytet Trzeciego Wieku – wtorek w godz. 10.30-12.00
Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II – wtorek w godz. 10.30-11.30

Zapraszamy !

Skip to content