Wręczenie nagród II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Razem dla Seniorów „

Wręczenie nagród II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Razem dla Seniorów „

Bardzo miło jest nam poinformować, że podczas II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Razem dla Seniorów „, którego inicjatorką jest Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser- Duda, zostało przyznane wyróżnienie dla Gminnej Rady Seniorów w Wieliczce. 👏
W dniu 7.11.2023r w Pałacu Prezydenckim miała miejsce uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody w konkursie „Razem dla Seniorów „. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wpłynęło aż 206 zgłoszeń prezentujących różnorodny obszar działań mających na celu aktywizację seniorów, a nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach:
📍 „Młodzi seniorom”
📍 „Seniorzy seniorom”
📍 „Dla Seniorów”
Kapituła konkursu doceniając działania podejmowane na rzecz Seniorów przez Gminną Radę Seniorów Wieliczce przyznała jej wyróżnienie w kategorii „Dla Seniorów „. Nagrodę odebrała Hanna Kozioł – przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów, inicjatorka większości przedsięwzięć realizowanych na rzecz najstarszych mieszkańców naszej Gminy, która z największą starannością pełni tę funkcję. Współpracując z Miasto i Gmina Wieliczka, Wielickie Centrum Kultury, Centrum Aktywności Społecznej w Wieliczce – Gminna Rada Seniorów z wielkim zaangażowaniem wspiera aktywność osób starszych w kierunku zapewnienia im możliwości rozwoju, edukacji, a także poprzez włączanie ich w życie społeczne w celu przeciwdziałania izolacji.
Nagrody laureatom konkursu wręczyła pierwsza dama Agata Kornhauser- Duda, która podkreśliła między innymi, że „Wszyscy nominowani do nagrody swoimi działaniami udowadniają społeczeństwu jakim bogactwem,a nie obciążeniem są seniorzy. Przypomniała słowa Jana Pawła II, że osoby starsze ofiarowują innym swoją mądrość i doświadczenie, za co zasługują na zrozumienie, troskę i uwagę „.
Serdecznie gratulujemy !
Skip to content