Wręczenie certyfikatów pn. „Miejsce przyjazne seniorom”

Wręczenie certyfikatów pn. „Miejsce przyjazne seniorom”

14 czerwca w Magistracie odbyła się sesja Gminnej Rady Seniorów, po zakończeniu której wręczono certyfikaty pn. ”Miejsce przyjazne seniorom”. Certyfikaty to wyróżnienia dla miejsc szczególnych – dedykowanych seniorom, które w konkursie zainicjowanym przez Gminną Radę Seniorów zostały poddane ocenie przez seniorów i zarekomendowane do wyróżnienia Kapitule Konkursu powołanej przez Burmistrza Wieliczka.
O konkursie, jego zasadach i przebiegu opowiedziała Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Hanna Kozioł. Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak – przewodnicząca Kapituły Konkursowej podsumowała szereg inicjatyw oraz działań prowadzonych w ramach strategii Miasta i Gminy Wieliczka, która kładzie szczególny akcent na rozwijanie zainteresowań, pasji oraz miejsc spotkań i integracji środowiska wielickich seniorów, jak choćby powołane przez Burmistrza Wieliczki – Centrum Aktywności Społecznej, z przeznaczeniem dla organizacji seniorskich, gdzie mogą spotkać się seniorzy z różnych organizacji, a przede wszystkim gdzie powstaje wspólny roczny program i harmonogram wydarzeń, zajęć, warsztatów oraz spotkań skierowanych do seniorów.
Jest nam szczególnie miło ogłosić, iż certyfikat MIEJSCE PRZYJAZNE SENIOROM za rok 2022 zdobyli:
– Kawiarenka BEZA LOVE
– CAFETERIA ESPRESSO
– JUSTI CAFE
– MEDIATEKA – BIBLIOTEKA MIEJSKA W WIELICZCE
– WIELICKIE CENTRUM KULTURY
Wyróżnienia oraz specjalne statuetki odebrali kolejno: Joanna Sudnicka, Robert Piskorz, Justyna Miękina oraz dyrektorzy wyróżnionych instytucji kultury – Piotr Sionko i Magdalena Kot.
Konkurs ma na celu wyróżnienie i promowanie miejsc przyjaznych seniorom działających na terenie Miasta i Gminy Wieliczki, tj.: kawiarni, sklepów, aptek, instytucji kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych, użyteczności publicznej i innych, odpowiadających na potrzeby osób starszych przez dostosowanie rozwiązań architektonicznych oraz oferowanie produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy. Istotne, aby były to miejsca otwarte i przyjazne seniorom, w których czują się swobodnie, z szacunkiem i serdecznością traktowane i obsługiwane.
Do konkursu zostało zgłoszonych 5 podmiotów. Komisja Konkursowa powołana przez Gminną Radę Seniorów dokonała oceny wniosków pod względem formalnym, następnie dokonała wizji lokalnej w każdym ze zgłoszonych podmiotów. Sporządzone z oceny protokoły wraz z rekomendacją Komisji zostały przekazane do powołanej przez Burmistrza Wieliczki Kapituły Konkursu, która podjęła ostateczną decyzję o przyznaniu certyfikatów i okolicznościowych statuetek.
Na uczestników spotkania czekała także muzyczna niespodzianka – występ 20-letniej artystki młodego pokolenia, która zadebiutowała w 2018 roku w programie „The Voice of Kids” – Karoliny Szczurkowskiej. Artystka ma na swym koncie debiutancki album pt. „KARO” na której znalazło się 10 utworów; 5 z nich było singlami m.in. utwór pt. „Poranna” z Antkiem Smykiewiczem. Album zdobył bardzo dobre recenzje dziennikarzy oraz słuchaczy. W 2021 roku Artystka wzięła udział w dorosłej edycji programu „The Voice of Poland” trafiając do drużyny Marka Piekarczyka. Po rocznej przerwie spowodowanej rozpoczęciem studiów medycznych powraca z nowym materiałem, który jest podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie odbiorców i jednocześnie zakończeniem pewnego etapu, a zarazem zapowiedzią kolejnej artystycznej odsłony, którą poznamy niebawem.
Skip to content