„Wieliczka-Wieliczanie” Bis!

„Wieliczka-Wieliczanie” Bis!

Zaproszenie na 28 spotkanie „Wieliczka-Wieliczanie” Bis! 15. te z serii: „Wsie w Gminie Wieliczka: Koźmice Małe – Koźmiczanin Klemens Tatara (1879-1943) i jego potomkowie”.

Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki”(KPW) zaprasza na 28 spotkanie z cyklu „Wieliczka-Wieliczanie” Bis! 29. 06. (środa) 2022 r. o godz.16.00-tej w Wieliczce, w sali „Magistrat” Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka przy ul. Powstania Warszawskiego 1. Będzie to spotkanie piętnaste z serii „Wsie w Gminie Wieliczka: Koźmice Małe” o wsi oraz o Koźmiczaninie Klemensie Tatarze (1879-1943) i jego potomkach.
Na wstępie spotkania z piosenką wystąpią Katarzyna Dziedzic i Agnieszka Kurowska z Koźmic Małych przy akompaniamencie Pawła Piotrowskiego.
W programie: prelekcje-prezentacje:
1. Stanisław Dziedzic, sołtys wsi Koźmice Małe i radny Rady Miejskiej w Wieliczce – „Historia i dzień dzisiejszy wsi Koźmice Małe”.
2. Anna Młynarczyk, członek Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki”, Wacław Tatara, Małgorzata Dobrowolska – „Klemens Tatara (1879-1943), wójt Koźmic Małych, górnik, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Kopalni Soli w Wieliczce i jego potomkowie”.
3. Dyskusja.
Oprawę plastyczną spotkania tworzy wystawa prac plastycznych pt. „Moja wieś Koźmice Małe” – prace mieszkańców Koźmiczek, w tym przedszkolaków i uczniów z Przedszkola Samorządowego i Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Koźmicach Wielkich.
Uwaga! Ok. godz.17. 30 – zapraszamy na wyjazd autobusem do Koźmic Małych i zwiedzanie wsi pod kierunkiem sołtysa Stanisława Dziedzica. Powrót do Wieliczki ok. 20.00-tej.
Skip to content