Warsztaty biblioterapeutyczne dla seniorów

Warsztaty biblioterapeutyczne dla seniorów

Za nami pierwsze warsztaty z biblioterapii dla seniorów pt ”W drodze do szczęścia i radości życia”, które poprowadziła psycholog mgr. Iwona Łukasik, wspólnie z przewodniczącą Krakowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego Lidią Ippoldt.

Podczas pierwszych warsztatów uczestniczki poznały tematykę zaplanowanych spotkań, dowiedziały się na czym właściwie polega biblioterapia oraz jaką drogą podążać do radości i szczęścia.
Biblioterapia to zajęcia prowadzone w oparciu o teksty literackie, które zawierają różne życiowe wartości. Podczas wczorajszych warsztatów była to praca z tekstem fraszki Jana Kochanowskiego pt. „Na starość” oraz fragmentami publikacji „Młodość to nie tylko wiek, to stan ducha” Leona Knabita. Uczestniczki odczytywały również cytaty z różnych książek przygotowane przez prowadzącą i przywoływały odpowiednie do nich sytuacje ze swojego życia, pomagając dostrzec wartość zawartą w swoim doświadczeniu, rozmawiały o tym co daje im szczęście, o wdzięczności, wspomnieniach i emocjach.
Skip to content