Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe

Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza opiekunów w różnym wieku z dziećmi na Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe. Spotkania odbywać się będą w Zamku Żupnym i Muzeum w kopalni soli 26 i 28 lipca oraz 4 i 6 sierpnia 2022 o godz. 10.00.

Tematy spotkań:

26.07 – „Słone złoto”, Muzeum w Kopalni
Sól w dawnych czasach nazywana była białym złotem, gdyż była bardzo cenna. W czasie wędrówki po podziemnej ekspozycji Muzeum, uczestnicy będą odkrywać jej wielką wartość rozwiązując różnego rodzaju zadania, w których przydadzą się rozmaite umiejętności. Wszyscy uczestnicy na pewno zdobędą „złoto” J

28.07 – „Tajemnicze skarby zamkowe”, Zamek Żupny
Uczestnicy zajęć zmierzą się z ciekawymi zagadkami i quizami, które wprowadzą ich w świat zamkowych tajemnic. Pod czujnym okiem kustosza, będą zgłębiać ich historię, a może nawet sami wymyślą opowieść o tajemniczym przedmiocie, który można odnaleźć w zamku.

04.08 – „Opowieści z wielickich podziemi”, Muzeum w Kopalni
Uczestnicy zajęć poznają pracę górnika i dowiedzą się jak wyglądał jego zwykły dzień pracy. Usłyszą też niezwykłe historie jakie czasami spotkały górników w kopalni – o duchach, Skarbniku i innych przygodach.

06.08 – „Zamkowe zabawy sprzed wieków”, Zamek Żupny
Zabawy sprzed wieków to tradycja, którą warto podtrzymywać, tym bardziej, że są to zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Uczestnicy warsztatów będą mogli bawić się w sposób, w jaki przed wiekami bawili się ich rówieśnicy. Na uczestników czeka moc ciekawostek.

Rezerwacja/ Informacja: 12 289 16 33
Koszt udziału: Muzeum w kopalni: 15 zł/os, Zamek Żupny: 8 zł/os
Ulgi z kartami rodzinnymi.
Zbiórka przy sklepie w Zamku Żupnym, wejście od strony Ogrodu Żupnego

Skip to content