Święto Kobiet w Mietniowie

Święto Kobiet w Mietniowie

Tradycją stały się obchody Dnia Kobiet, organizowanego przez Koło Seniorów pn. „Nasz Czas” w świetlicy środowiskowej w Mietniowie, prowadzonej przez Wielickie Centrum Kultury.

Spotkanie, które odbyło się w środę 8 marca nawiązywało do obchodów święta Kobiet i cieszyło się liczną obecnością zarówno mieszkańców Mietniowa jak i sympatyków Koła Seniorów. Wśród zaproszonych gości znalazła się Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak, która w imieniu Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła złożyła serdeczne życzenia i wyrazy uznania dla Seniorek za ich wkład w działalność kulturalną na terenie sołectwa. Życzenia i podziękowania przekazała również Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Hanna Kozioł, Sołtys Wsi Józefa Sosin, oraz Janina Czaja ambasadorka Głosu Seniora i członkini Krakowskiej Rady Seniorów.
Przygotowaną, barwną część artystyczną umilił przybyłym gościom słodki poczęstunek. Fantastyczną atmosferę spotkania przy akompaniamencie gitary dopełnił występ grupy amatorskiej seniorów „Na dobre i na złe” w repertuarze pt. „Czym jesteś szczęście”, w opowiadaniu o szczęściu słowami poetów m.in Juliana Tuwima „Szczęście raz się uśmiecha”, Czesława Miłosza „Na dzień dobry”, Adama Asnyka „Siedzi ptaszek na drzewie”. Grupa teatralna czarowała gości znanymi utworami takimi jak „Na dobre i na złe”, „Szczęście chodzi piechotą”, czy „Que sera, sera”, a zgromadzona publiczność chętnie włączyła się do wspólnego śpiewu. Warto wspomnieć, że przepiękna dekoracja sceny została przygotowana przez jednego z członków Koła Seniorów. Organizacja wydarzenia była kolejnym cennym doświadczeniem dla Koła, pozwalającym na prezentację umiejętności i talentów występujących artystów.
Dziękujemy za wspólne świętowanie!
Skip to content