Spotkanie z rękodziełem

Spotkanie z rękodziełem

Wielu z nas nie może pogodzić się z tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Pomoc dla Ukrainy płynie z każdej strony, płynie również od wielickich seniorów, którzy również pragną wesprzeć naszych sąsiadów – mieszkańców Ukrainy.

Gminna Rada Seniorów zaangażowała się w pomoc i zorganizowała „Spotkanie z rękodziełem” dla seniorów z Ukrainy przebywających na terenie miasta i gminy Wieliczka, które przyciągnęły grupę zainteresowanych. Warsztaty w Centrum Aktywności Społecznej pozwoliły konstruktywnie spędzić wolny czas, ale przede wszystkim była to chwila na urozmaicenie czasu oraz oderwanie się od obecnej trudnej rzeczywistości i sprawienie by choć na chwilę na twarzach seniorów zagościła radość.

Pełne ręce pracy i twórczego zapału to cechy seniorów biorących udział w warsztatach rękodzielniczych, na których mieli możliwość zmierzyć się z różnymi technikami tworzenia współczesnego rękodzieła. Ze względu na to, że na Ukrainie Święta Wielkanocne obchodzone są później, podczas pierwszych warsztatów uczestnicy dekorowali jajka Wielkanocne. Na koniec zajęć seniorom zostały wręczone drobne upominki, za co byli bardzo wdzięczni.

Celem warsztatów jest nie tylko promowanie aktywności osób starszych, ale przede wszystkim integracja i włączenie naszych gości z Ukrainy do aktywności społecznej i kulturalnej oraz zapewnienie im mile spędzonego czasu, czego odzwierciedleniem jest zainteresowanie uczestników oraz piękne prace stworzone podczas zajęć.

Skip to content