„Spotkanie z rękodziełem” – kolejne zajęcia

„Spotkanie z rękodziełem” – kolejne zajęcia

Na wiosnę stawiamy na kreatywne spędzanie czasu! Zapraszamy więc naszych gości – seniorów z Ukrainy do udziału w warsztatach, które pozwolą rozwijać się twórczo i artystycznie, ale przede wszystkim sprawią wiele radości.

W Centrum Aktywności Społecznej odbyły się kolejne warsztaty rękodzielnicze zorganizowane przez Gminną Radę Seniorów, dla seniorów – mieszkańców Ukrainy którzy przebywają na terenie miasta i gminy Wieliczka.

Tematyka warsztatów i rodzaj wykonywanych ozdób zależy od woli uczestników, a na poprzednich zajęciach była to nauka tworzenia kwiatów z bibuły. Kiedyś kwiaty z bibuły były podstawową formą zdobienia mieszkań, małych izdebek, tradycyjnych palm Wielkanocnych oraz bukietów. Uczestniczki przekonały się, że przy odrobinie cierpliwości własnoręcznie wykonane kwiaty to nie jest wcale trudna sztuka, a efekt jest wspaniały.

Warsztaty rękodzielnicze stanowią świetną formę kreatywnego spędzania czasu, a nabyte umiejętności każdy będzie mógł ponownie wykorzystać w przyszłości. Przede wszystkim sprzyjają integracji, wymianie różnorodnych doświadczeń pomiędzy uczestniczkami, zdobycie nowych lub doskonalenie posiadanych umiejętności. To sposób na fajne spotkanie dzięki któremu można nauczyć się prostych technik tworzenia pięknych przedmiotów własnymi rękoma z łatwo dostępnych materiałów.

Skip to content