Wigilia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wieliczce

Wigilia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wieliczce

Piątkowe popołudnie było dla naszego Uniwersytetu świątecznym dniem, bo za nami trudny rok, przepełniony bólem utraty bliskich nam osób,uciążliwą pandemią i toczącą się wojną za naszą granicą. Udział w pomocy ludziom uciekającym przed wojną uświadomił nam jak kruche jest życie i jaką wartość ma wspólnota,bliskość i życzliwość ludzka.
Zebraliśmy się w liczbie niewiele mniejszej niż setka, w reprezentacyjnej sali Magistratu Wielickiego,ozdobionej jak tylko umieliśmy najpiękniej. Stoły nakryte białymi obrusami zdobiły stroiki z jodły dostarczonej przez naszego leśnika Włodka i ustrojone zręcznymi rękoma aktywnych słuchaczek, koszami wypełnionymi owocami, tacami pełnymi ciast i ciasteczek, wybornym barszczem z pasztecikiem, którego jakość sprawdza jak co roku nasza Ela.
Kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych artystów Eli i Kazia przy wsparciu wszystkich uczestników uroczystości słychać było zapewne w całym urzędzie Miasto i Gmina Wieliczka.
Zrobiło się nastrojowo i ciepło na sercu. Częścią najatrakcyjniejszą było przedstawienie teatrzyku powołanego w tym roku do życia przez jedną z najmłodszych słuchaczek Julię. Z wyjątkowa swadą i bez najmniejszej tremy aktorzy amatorzy przedstawili nam typowe polskie przyjęcie wigilijne,gdzie do głosu dochodzą jak zwykle nasze znane przywary. Gwoździem programu był pokaz mody w strojach karnawałowych 💃 Gdy na scenę weszły z gracją damy w długich błyszczących sukniach z odsłoniętymi ramionami i głębokimi rozcięciami trudno nam było zrozumieć jak kobieta potrafi w kilka minut uczynić się piękną i powabną. Gromkie brawa 👏 szczególnie panów były wymowną nagrodą za ten występ.
Z niebios odezwał się też nasz znajomy Mikołaj 🎅 Andrzej i pogroziwszy nam rózgą przypomniał o nakazie grzecznego,statecznego zachowania do najbliższych zajęć po Nowym Roku.
Pamiętając o cierpieniu naszych Sąsiadów za miedzą, zebraliśmy do puszki prawie 1300 zł, które zasili Fundację Janiny Ochojskiej działającej w akcji pomocowej dla walczącej Ukrainy.
I tak przy śpiewie kolęd zapadł cichy zimowy wieczór. Padający gęsty śnieg nakrył białym kożuchem ❄️❄️ stojącą przed Magistratem choinkę🎄🎄tak, że ledwo spod niego wystawały bombki.
Wróciliśmy do domów otuleni serdecznością i ciepłem naszych uczuć, z nadzieją, że wystarczy nam tego dobra na cały następny rok.
WESOŁYCH ŚWIĄT!!! 🎄☃️❄️
autor: Lucyna Jakubowska

 

Skip to content