Podsumowanie projektu „ Seniorzy i Teatr”

Podsumowanie projektu „ Seniorzy i Teatr”

W niedzielne popołudnie, 26 czerwca w auli Wielickiego Centrum Kultury odbył się występ artystyczny zatytułowany „Magia słów”, będący podsumowaniem projektu „Seniorzy i Teatr”, zorganizowanego przez Wielickie Centrum Kultury. Występ został przygotowany przez seniorki z Wieliczki, które w ciągu ostatnich miesięcy stworzyły zgraną „Grupę Odważnych i Wierzących w Sukces”.

Pod koniec ubiegłego roku, do udziału w przeprowadzonym projekcie wszystkich chętnych seniorów zaprosił Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z Wielickim Centrum Kultury oraz Gminną Radą Seniorów. Wydarzenie będące finalizacją pierwszej części zorganizowanych warsztatów teatralnych, otworzyła Dyrektor Wielickiego Centrum Kultury Magdalena Kot, opowiadając szczegóły związany z realizacją projektu. Wśród gości przybyłych na występ znalazła się Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak, która z wielką sympatią i zaangażowaniem od lat wspiera środowisko seniorskie.
Podczas systematycznych spotkań, prowadzono zajęcia teatralne, a także warsztaty wspierające rozwój osobisty seniorów. Kilkumiesięczne próby i ogromne zaangażowanie seniorek uczestniczących w zajęciach, zaowocowały przygotowaniem niezwykłego występu. Przedstawienie zatytułowane „Magia słów” to połączenie poezji z piosenką, których hasłem przewodnim jest życie oraz jego blaski i cienie, radości i smutki, miłość i rozstania.
Grupę poprowadziły Patrycja Durska oraz Martyna Lechman wraz z akompaniatorem Pawłem Piotrowskim. Zdecydowana większość jej składu to członkinie Gminnej Rady Seniorów w Wieliczce. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiła zatem „Grupa Odważnych i Wierzących w Sukces” w składzie: Maria Gurgul, Maria Klima, Zenona Kłapa, Hanna Kozioł, Krystyna Poprawa i Elżbieta Zięcik.
Uczestniczki projektu to osoby w wieku 60+, które mimo wieku czerpią ogromną radość z realizowania swoich pasji. Jak same mówią, uczestnictwo w zajęciach teatralnych było dla nich wspaniałą zabawą, możliwością spędzenia wolnego czasu, ale też nabycia nowych doświadczeń. Przygotowanie do występu było dla nich ogromnym wyzwaniem. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie ze sceną i publicznością. Nasze artystki dały jednak z siebie wszystko, a przygotowany występ został gorąco przyjęty przez publiczność.
Gratulujemy odwagi i życzymy kolejnych, pięknych występów artystycznych!
Skip to content