„Internetowe okienko dla Seniora”

„Internetowe okienko dla Seniora”

Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów do obejrzenia wywiadów przeprowadzonych w ramach projektu „Internetowe okienko dla Seniora”, zrealizowanego przez Centrum Aktywności Społecznej, działające pod patronatem Wielickiego Centrum Kultury, we współpracy z Gminną Radą Seniorów. W przygotowanych materiałach znajdziecie Państwo przydatne informacje w temacie bieżących działań wielickich Seniorów, zagadnień prawnych związanych z zabezpieczeniem lub przekazywaniem majątku, a także dotyczące aktywności fizycznej i prezentacji podstawowych ćwiczeń sprzyjających zdrowiu osób starszych

Projekt powstał z potrzeby czynnego włączenia seniorów do udziału w różnych dziedzinach życia, mając na celu poprawę ich funkcjonowania w społeczeństwie, jak również podtrzymanie relacji z innymi ludźmi, wymianę myśli i doświadczeń. Pragniemy wesprzeć osoby starsze, które potrzebują pomocy, ale nie wiedzą gdzie i w jaki sposób jej szukać. Rosnąca liczba osób w wieku senioralnym sprawia, że konieczne staje się tworzenie systemu działań aktywizujących tę grupę społeczną, dlatego też zachęcamy do podejmowania aktywności w mieście Wieliczka.

Rezultatem dotychczasowych działań związanych z realizacją projektu „Internetowe okienko dla Seniora”, było przeprowadzenie trzech wywiadów.
Gośćmi pierwszego z nich byli laureaci konkursu literackiego, organizowanego przez Burmistrza Wieliczki we współpracy z Gminną Radą Seniorów, którzy opowiedzieli o swojej twórczości, a także o tym, co zainspirowało ich do pisania wierszy.
W kolejnym wywiadzie gościliśmy adwokata Wojciecha Glaca, który omówił bardzo ważne zagadnienia dotyczące tematów prawnych – co warto wiedzieć i jakich formalności powinniśmy dopełnić jeśli chodzi o kwestię darowizny, umowy dożywocia, testamentu oraz wydziedziczenia.
W ostatnim, zrealizowanym do tej pory wywiadzie fizjoterapeutka Magdalena Tańcula, opowiedziała o aktywności fizycznej osób starszych oraz przygotowała i zaprezentowała zestaw ćwiczeń dla seniorów, które z powodzeniem można wykonywać samodzielnie w domu.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych seniorów, mamy nadzieję, że dzięki realizacji tego projektu zachęcimy osoby starsze do zwiększenia aktywności w życiu społecznym, ułatwimy dostęp do korzystnych dla nich informacji oraz wzmocnimy ich codzienną aktywność fizyczną.
Kompleksowe wsparcie na rzecz środowiska seniorskiego to główny cel „Internetowego okienka dla Seniora”, dlatego też zachęcamy wszystkich seniorów do śledzenia naszych działań i efektów realizacji projektu. Z pewnością dostarczy on wielu cennych informacji i wskazówek przydatnych w życiu codziennym.
Zapraszamy do obserwacji naszego profilu, w najbliższym czasie pojawi się kolejny wywiad, tym razem z przedstawicielem policji, który zwróci uwagę na istotne aspekty, związane z zachowaniem bezpieczeństwa osób starszych.
Skip to content