II WIELICKIE SENIORALIA – SOBOTA

II WIELICKIE SENIORALIA – SOBOTA

II WIELICKIE SENIORALIA – SOBOTA
W sobotnie popołudnie spotkaliśmy się na inauguracji Wielickich Senioraliów, zorganizowanych pod honorowym patronatem Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka. Już po raz kolejny w dziejach Wieliczki symbolicznie oddaliśmy nasze miasto aktywnym seniorom, gdyż ich energia, zaangażowanie i pasja są zdecydowanie godne podziwu. Warto podkreślić, że wartości i tradycje, które przekazują z pokolenia na pokolenie stanowią cenne dziedzictwo dla wszystkich Wieliczan. Seniorzy są więc prawdziwą skarbnicą wiedzy, z której warto czerpać garściami.
Wydarzenie rozpoczął zachwycający pokaz mody w wykonaniu pięknie ubranych, a przy tym przygotowanych na niespodzianki jesiennej pogody, seniorek z grupy modowej ELIBABKI, które jak zawsze dbają o wspaniały wizerunek, inspirują do modowych poszukiwań.
Dla wszystkich Seniorów przygotowano szereg wyjątkowych atrakcji. Organizacja tego trzydniowego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez ogromnej życzliwości i wsparcia finansowego gospodarza Wieliczki Burmistrza Artura Kozioła.
Liczną publiczność, wśród której znaleźli się Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak, Radna Rady Miejskiej w Wieliczce Elżbieta Sikora, Zastępca Dyrektora Wielickiego Centrum Kultury Joanna Zygmunt, Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Hanna Kozioł, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elżbieta Achinger oraz Przewodnicząca Uniwersytetu im. Jana Pawła II Franciszka Kargol Stryszowska, jak również wszystkich aktywnych seniorów powitała Dyrektor Wielickiego Centrum Kultury Magdalena Kot.
Za nami III edycja konkursu „Pisane nie do szuflady”, który jest wspólnym przedsięwzięciem Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła oraz Gminnej Rady Seniorów, więc już po raz kolejny jego rozstrzygnięcia nie mogło zabraknąć podczas Wielickich Senioraliów. Wyniki tegorocznej edycji przedstawiła Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak wspólnie z Przewodniczącą Gminnej Rady Seniorów Hanną Kozioł składając laureatom serdeczne gratulacje.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom tego konkursu, a poniżej prezentujemy wyniki:
Kategoria: Poezja
I miejsce – Krystyna Kaczyńska-Ślusarczyk
II miejsce – Barbara Andres
III miejsce – Halina Gawron
Wyróżnienie – Joanna Bogdańska, Jan Noga
W kategorii Proza – komisja nie przyznała miejsc ani wyróżnień.
Podczas wydarzenia odbyło się również przedstawienie zatytułowane „Czas na szczęście” w wykonaniu Grupy Odważnych i Wierzących w Sukces, będące tegorocznym podsumowaniem projektu „Seniorzy i Teatr”. Projekt ten od ubiegłego roku realizowany jest przez Wielickie Centrum Kultury pod czujnym okiem pani reżyser Patrycji Durskiej oraz akompaniamencie Agaty Babicz w składzie Maria Gurgul, Alina Jaglarz, Maciej Jakubski, Maria Klima, Zenona Kłapa, Hanna Kozioł, Halina Kozioł, Krystyna Poprawa i Elżbieta Zięcik.
Na zakończenie wieczoru przygotowano prawdziwie wyjątkowy występ. Było to spotkanie z klasyką polskiej piosenki, wypełnione czułością dźwięków, nieprzemijającym urokiem i szczerymi emocjami wszechstronnie uzdolnionego i niezmiennie uwielbianego przez publiczność Jacka Wójcickiego.
Organizatorami II WIELICKICH SENIORALIÓW są Miasto i Gmina Wieliczka, Wielickie Centrum Kultury, Centrum Aktywności Społecznej w szerokim partnerstwie z Gminną Radą Seniorów, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Uniwersytetem Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II, Stowarzyszeniem MANKO, Głosem Seniora, Wielickim Ośrodkiem Sportu, Natur House. Patroni medialni senioraliów to Puls Wieliczki, wieliczkacity.pl oraz Głos24.
Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja wystawy „Kwiaty, moja miłość”, wyjątkowej twórczości grupy „Twórcze czwartki”, prezentowanej przez Bożenę Nowak oraz zbiórka charytatywna na rzecz Róży Zaręby.
Skip to content