II WIELICKIE SENIORALIA pod patronatem Burmistrza Wieliczki

II WIELICKIE SENIORALIA pod patronatem Burmistrza Wieliczki

II WIELICKIE SENIORALIA pod patronatem Burmistrza Wieliczki
Miniony weekend bez wątpienia należał do seniorów! Po raz drugi w historii naszego miasta obchodziliśmy WIELICKIE SENIORALIA pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła. Za nami trzy dni podczas których zadbaliśmy o to, aby każdy senior znalazł coś dla siebie – było więc na wesoło i nieco nostalgicznie, z teatralnym rozmachem i ze śpiewem na ustach. Nie zabrakło również akcentów modowych oraz kwestii związanych ze zdrowiem, dobrym samopoczuciem i bezpieczeństwem. Organizacja tego trzydniowego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez ogromnej życzliwości i wsparcia finansowego gospodarza Wieliczki Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka
Wydarzenie rozpoczął zachwycający pokaz mody w wykonaniu pięknie ubranych, a przy tym przygotowanych na niespodzianki jesiennej pogody, seniorek z grupy modowej ELIBABKI, które jak zawsze zadbały o wspaniały wizerunek, inspirując tym samym do modowych poszukiwań.
Liczną publiczność, wśród której znaleźli się Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak, Radna Rady Miejskiej w Wieliczce Elżbieta Sikora, Zastępca Dyrektora Wielickiego Centrum Kultury Joanna Zygmunt, Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Hanna Kozioł, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elżbieta Achinger oraz Przewodnicząca Uniwersytetu im. Jana Pawła II Franciszka Kargol-Stryszowska, jak również wszystkich aktywnych seniorów powitała Dyrektor Wielickiego Centrum Kultury Magdalena Kot.
Na wstępie ogłoszone zostały wyniki III edycji konkursu „Pisane nie do szuflady” – wspólnego przedsięwzięcia Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła oraz Gminnej Rady Seniorów. Zarówno liczba nadesłanych prac konkursowych, jak również ich poziom, po raz kolejny utwierdziły nas w przekonaniu, że w naszej gminie nie brakuje seniorów o licznych talentach i pasjach. Uroczystego wręczenia nagród dokonała Zastępca Burmistrza Agnieszka Szczepaniak wspólnie z Przewodniczącą Gminnej Rady Seniorów Hanną Kozioł. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom tego konkursu, a poniżej prezentujemy wyniki:
Kategoria: Poezja
I miejsce – Krystyna Kaczyńska-Ślusarczyk
II miejsce – Barbara Andres
III miejsce – Halina Gawron
Wyróżnienie – Joanna Bogdańska, Jan Noga
W kategorii Proza – komisja nie przyznała miejsc ani wyróżnień.
Tuż po ogłoszeniu wyników na scenie pojawiła się doskonale znana już wielickim seniorom
„Grupa Odważnych i Wierzących w Sukces”, która powstała w Wielickim Centrum Kultury przy okazji projektu „Seniorzy i Teatr”. Grupa zaprezentowała swoje drugie przedstawienie pod tytułem „Czas na szczęście”, którego reżyserem jest aktorka teatralna Patrycja Durska, a za oprawą muzyczną stoi pianistka Agata Babicz. Swoje wokalne i aktorskie umiejętności, które nagrodzone zostały gromkimi brawami publiczności, zaprezentowali: Maria Gurgul, Alina Jaglarz, Maciej Jakubski, Maria Klima, Zenona Kłapa, Hanna Kozioł, Halina Kozioł, Krystyna Poprawa i Elżbieta Zięcik.
Zwieńczeniem sobotniego wieczoru w Wielickim Centrum Kultury był występ popularnego aktora i śpiewaka Jacka Wójcickiego, który zabrał gości Wielickiego Centrum Kultury w muzyczną podróż wypełnioną klasyką polskiej piosenki.
Muzyczne nastroje nie opuszczały nas również podczas drugiego dnia WIELICKICH SENIORALIÓW. W pierwszej kolejności na scenie zaprezentowała się Grupa Wokalna „Śpiewać każdy może”, która swoim repertuarem złożonym przede wszystkim ze znanych i lubianych pieśni biesiadnych, wprowadziła gości wydarzenia w znakomite nastroje. Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu fotograficznego pt.: „Kwiaty moja miłość”. Poniżej prezentujemy nazwiska zwycięzców i wyróżnionych:
Kategoria „Balkony”:
Wyróżnienie – Halina Woźniak
Kategoria „Ogrody”:
I miejsce – Monika Smyda
II miejsce – Anna Materna
III miejsca – Krystyna Kaczyńska-Ślusarczyk i Bogusław Stachura
Wyróżnienie – Zofia Łyskawa i Danuta Dzido.
Serdecznie gratulacje dla wszystkich pasjonatów zieleni i fotografii!
Podobnie jak podczas sobotnich uroczystości, tak również i w niedzielę nie zabrakło teatralnych akcentów. Tym razem za sprawą Grupy Teatralnej „Solniczka”, działającej w ramach Wielickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Grupa zaprezentowała spektakl pt. „Urodziny u Haliny”, który poświęcony został pamięci pani Haliny Sinkunas – jednej z najbardziej aktywnych działaczek Wielickiego UTW, która pierwotnie miała zagrać główną rolę w tym przedstawieniu. Przy tej okazji głos zabrała Julia Bagińska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która we wzruszającym przemówieniu nawiązała do niezwykle serdecznej i ciepło przez wszystkich wspominanej pani Haliny.
Tuż po występie „Solniczki” na scenie pojawili się panowie, których występy tradycyjnie już wzbudzają niezwykle pozytywne emocje. Mowa oczywiście o Męskim Trio Okazjonalnym w składzie Kazimierz Nowak, Bogusław Miłek i Andrzej Kulas, którzy na co dzień swoje muzyczne pasje realizują w Chórze Camerata, a od okazji do okazji występują w trójkę z nieco innym repertuarem. Na zakończenie niedzielnego spotkania na scenie pojawił się Tomasz Chabowski z wielickiej szkoły walki Chan Family Choy Lee Fut – Hung Sing Gwoon LUNG, który zaprezentował Luohan Qigong, czyli gimnastykę oddechowo-relaksacyjną, wywodzącą się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Podczas niedzielnych uroczystości na gości wydarzenia czekały ponadto liczne stoiska: Głos Seniora, Stylizacje i makijaże – Joanna Monasterska, Porady Dietetyka Naturhouse, Porady krawieckie, Stanowisko Oriflame „Spa dla dłoni, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce – „Bezpieczny Senior”, Gminna Rada Seniorów z pamiątkową kroniką, Tradycyjna medycyna chińska – Luohan Qigong – gimnastyka oddechowo relaksacyjna.
Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja wystawy „Kwiaty, moja miłość”, wyjątkowej twórczości grupy „Twórcze czwartki”, prezentowanej przez Bożenę Nowak oraz zbiórka charytatywna na rzecz Róży Zaręby.
W ramach II WIELICKICH SENIORALIÓW odbył się również kurs pierwszej pomocy i samoobrony, na który w piątkowe popołudnie 29 września zaprosił Wielicki Ośrodek Sportu. Dzięki fachowo poprowadzonym zajęciom uczestnicy mieli okazję nauczyć się podstawowych technik radzenia sobie w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.
Za nami trzy dni podczas, których mogliśmy przekonać się, jak wielka siła i potencjał drzemią w naszych seniorach. Dziękujemy za wspólne spędzony czas, moc wrażeń, emocji i inspiracji!
Skip to content