II Wielicka Spartakiada Seniorów 9 czerwiec 2023

II Wielicka Spartakiada Seniorów 9 czerwiec 2023

II WIELICKA SPARTAKIADA SENIORÓW
Wiek nie gra roli, gdy w zdrowym ciele, zdrowy duch, a kiedy sportowym aktywnościom towarzyszy prawdziwa radość i uśmiech na twarzy, to nie ma się sobie równych!
Tak w największym skrócie można podsumować piątkowe widowisko na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej, gdzie od samego rana aktywni wieliccy seniorzy brali udział w niezliczonych konkurencjach sportowych i sprawnościowych. Wszystko to za sprawą Wielickiej Spartakiady Seniorów, w ramach której do wspólnej, aktywnej zabawy zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.
W duchu pozytywnej, sportowej rywalizacji seniorzy mieli okazję sprawdzić się w dziewięciu konkurencjach indywidualnych: nordic walking, boule, rzuty do tarczy, slalom rowerowy, rzuty piłką do kosza z miejsca, rzuty obręczą na pachołek, hulahop, badminton parami, podbijanie piłki nożnej oraz w trzech konkurencjach drużynowych.
Poniżej prezentujemy wyniki zawodów drużynowych:
Sztafeta wahadłowa
1 miejsce – UTW Wieliczka
2 miejsce – UTW Kłaj
3 miejsce – drużyna mieszana czyli UTW Gdów i Niepołomice
Rzuty do kosza na czas
1 miejsce – UTW Kłaj
2 miejsce – drużyna mieszana czyli UTW Gdów i Niepołomice
3 miejsce – UTW Wieliczka
Wyścig z obręczami
1 miejsce – drużyna mieszana czyli UTW Gdów i Niepołomice
2 miejsce – UTW Kłaj
3 miejsce – UTW Wieliczka
Przeciągnie liny czyli konkurencja finałowa
1 miejsce – UTW Kłaj
2 miejsce – grupa mieszana czyli UTW Gdów i Niepołomice
3 miejsce – UTW Wieliczka
Zwieńczeniem aktywnego dnia była uroczysta dekoracja i wyróżnienie poszczególnych drużyn przez Zastępcę Dyrektora Wielickiego Centrum Kultury Joannę Zygmunt oraz Prezes Wielickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elżbietę Achinger.
Nie samym sportem człowiek żyje, dlatego o oprawę artystyczną wydarzenia zadbali grupa wokalna seniorów pt. „Śpiewać każdy może”, która powstała z inicjatywy Przewodniczącej Gminnej Rady Seniorów Hanny Kozioł, oraz Chór KHAREBA z Gruzji, wykonujący tradycyjną ludową muzykę gruzińską.
Dziękujemy za pełen wrażeń i pozytywnych emocji dzień i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy. Wasza pasja, sprawność i zaangażowanie są wzorem i inspiracją nie tylko dla innych seniorów, ale również dla młodszych pokoleń!
Skip to content