CZAS NA SZCZĘŚCIE!

W niedzielne popołudnie na scenie Wielickiego Centrum Kultury odbyło się przedstawienie zatytułowane „Czas na szczęście”, będące tegorocznym podsumowaniem projektu „Seniorzy i Teatr”, który od ubiegłego roku realizowany jest przez naszą instytucję, przy życzliwym wsparciu Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła oraz Zastępcy Burmistrza ds. Społecznych Agnieszki Szczepaniak. Licznie zgromadzona publiczność powitana przez Dyrektor Wielickiego Centrum Kultury Magdalenę Kot, obejrzała występ seniorów tworzących od ubiegłego roku Grupę Odważnych i Wierzących w Sukces w składzie: Maria Gurgul, Alina Jaglarz, Maciej Jakubski, Maria Klima, Zenona Kłapa, Hanna Kozioł, Halina Kozioł, Krystyna Poprawa i Elżbieta Zięcik.
Dzisiaj śmiało możemy stwierdzić, że nazwa grupy była strzałem w dziesiątkę. Gdy równo rok temu, po raz pierwszy zaprezentowała się na scenie, nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, że to początek wspaniałej, artystycznej przygody wielickich seniorów. Za nami rok pełen artystycznych wyzwań. Grupa ma za sobą niezliczone próby i występy podczas ważnych wydarzeń na terenie miasta, m. in. podczas I Wielickich Senioraliów, dzięki którym zyskała sobie wierne grono widzów. Sympatyzujących Grupie Odważnych i Wierzących w Sukces nie mogło zabraknąć oczywiście podczas niedzielnego występu. Reżyserem przedstawienia „Czas na szczęście” jest aktorka teatralna i telewizyjna Patrycja Durska, która na co dzień związana jest z Teatrem Starym. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna jest z kolei pianistka, kompozytorka i pedagog @Agata Babicz, od kilku lat współpracująca z Wielickim Centrum Kultury podczas licznych projektów artystycznych i edukacyjnych.
Teatr, muzyka i śpiew to nie jedyne pasje wielickich seniorów, o czym można było przekonać się bezpośrednio po przedstawieniu. Publiczność miała dodatkowo okazję obejrzeć wystawę prac wielickich seniorów, a prezentacji ich twórczości towarzyszył spontaniczny występ nowopowstałej Grupy Wokalnej pt. „Śpiewać każdy może”, która powstała z inicjatywy Przewodniczącej Gminnej Rady Seniorów Hanny Kozioł.
To było niezwykle inspirujące spotkanie ze sztuką – serdecznie dziękujemy!
Skip to content