Wywiad z fizjoterapeutką Magdaleną Tańculą

Wywiad z fizjoterapeutką Magdaleną Tańculą

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego wywiadu z cyklu „Internetowego Okienka dla Seniora” realizowanego przez Centrum Aktywności Społecznej działającego pod patronatem Wielickiego Centrum Kultury we współpracy z Gminną Radą Seniorów, którego gościem jest fizjoterapeutka Magdalena Tańcula, pracująca na co dzień z pacjentami. W wywiadzie opowiedziała o aktywności fizycznej osób starszych, oraz przygotowała i zaprezentowała zestaw ćwiczeń dla seniorów, które z powodzeniem można wykonywać samodzielnie w domu.

Ćwiczenia dla seniorów pomagają uniknąć wielu chorób, poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, fizjoterapia wykonywana regularnie zwiększa koordynację ruchową seniorów, a co za tym idzie – minimalizuje ryzyko upadków. Ma także pozytywny wpływ na codzienne działania, powodując poprawę nastroju i dając dodatkową energię. Aby móc cieszyć się życiem na emeryturze, warto więc zadbać o sprawność ruchową.

Zachęcamy również, aby zaprezentowane ćwiczenia profilaktyczne dotyczące zdrowego stylu życia oraz ćwiczeń fizycznych stały się codziennym punktem waszego dnia.

Skip to content