Wywiad z adwokatem Wojciechem Glacem

Wywiad z adwokatem Wojciechem Glacem

Za nami kolejny wywiad w ramach projektu „Internetowego Okienka dla Seniora”, realizowanego przez Centrum Aktywności Społecznej działającego pod patronatem Wielickiego Centrum Kultury we współpracy z Gminną Radą Seniorów.

Często w naszym codziennym życiu potrzebujemy pomocy prawnej, szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania prawnicze, nie rozumiemy treści dokumentów. Nierzadko też jesteśmy w zawiłych i skomplikowanych sytuacjach życiowych, które najczęściej wiążą się z obowiązkiem posiadania wiedzy prawniczej lub dokonania konkretnych czynności prawnych.

Sprawy takie jak darowizna, umowa dożywocia, testamenty, czy wydziedziczenie mogą dotyczyć każdego z nas. Jak prawo odnosi się do tych rozwiązań i co nam w takich sytuacjach wolno, a co jest zabronione ? Należy wiedzieć i pamiętać o dochowaniu pewnych formalności. Jakich ? Na te i wiele innych pytań odpowiedział naszym seniorom adwokat Wojciech Glac w wywiadzie z Katarzyną Adolf.

 

 

Jednocześnie Serdecznie zapraszamy seniorów, mieszkających na terenie miasta i gminy Wieliczka, na cykliczne spotkania o tematyce prawnej, których celem jest zwiększenie świadomości prawnej seniorów i ułatwienie im funkcjonowania w życiu codziennym.

Projekt zakłada cykl spotkań, podczas których będzie kładziony nacisk na praktyczne ujęcie problemu. W ramach konsultacji, realizowane będą tematy związane z podstawowymi wiadomościami z zakresu prawa, które senior powinien znać. Celem spotkań jest również to, by przedstawione rozwiązania mogły zostać od razu wdrożone tak, żeby obecni na spotkaniu seniorzy wiedzieli co mogą, ale najważniejsze – jak mogą to osiągnąć.

Konsultacje prawne będą wznowione od września w godz. 16.00 – 18.00 w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Plac Kościuszki 2 działającym pod patronatem Wielickiego Centrum Kultury.

Podstawowe zagadnienia z prawa są wręcz niezbędne w dzisiejszych czasach, dlatego chcemy aby nasi seniorzy mogli zapoznać się z tym obszarem jako konsumenci i interesanci. Porady prawne będą w szczególności polegać na bieżącym udzielaniu interpretacji i porad prawnych oraz wyjaśnień w zakresie stosowania prawa. Świadczone poradnictwo będzie miało na celu wzmocnienie prawno-obywatelskie osób w wieku 60+ zwłaszcza takich, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, seniorzy będą mogli zasięgnąć informacji o stanie prawnym swojego problemu, jak również o prawach i obowiązkach.

Serdecznie zapraszamy

Skip to content