Pisane nie do szuflady

Wywiad z laureatami konkursu „Pisane nie do szuflady”

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pierwszego wywiadu z cyklu „Internetowego Okienka dla Seniora” realizowanego przez Centrum Aktywności Społecznej działającego pod patronatem Wielickiego Centrum Kultury we współpracy z Gminną Radą Seniorów.

Pierwszymi rozmówcami byli laureaci konkursu literackiego „Pisane nie do szuflady” Pan Jan Noga, Pani Krystyna Kaczyńska-Ślusarczyk oraz Pani Maria Gurgul, którzy opowiedzieli o swojej twórczości, o tym co zainspirowało ich do pisania, oraz jakie znaczenie ma dla nich pisanie wierszy.
Rosnąca liczba osób w wieku senioralnym sprawia, że konieczne staje się tworzenie systemu działań aktywizujących tę grupę społeczną. Wśród nich wymienia się właśnie kontakt z literaturą, a w tym twórczość seniorów. Realizacja konkursu literackiego pn. „Pisane nie do szuflady” zorganizowanego przez Burmistrza Wieliczki we współpracy z Gminną Radą Seniorów pokazała, że wielu seniorów odważyło się otworzyć szuflady ze swoją twórczością, co było doskonałą okazją do prezentacji swojego dorobku na forum, a zwieńczeniem stała się publikacja ich twórczości prezentująca nagrodzone utwory w formie tomiku wierszy.
Kolejnym krokiem była wyraźna potrzeba zorganizowania spotkań grupy twórczej pn. „Szuflada Seniora”, które odbywają się w Centrum Aktywności Społecznej w każdy ostatni piątek miesiąca o godzinie 15.30. Takie spotkania mają duże znaczenie, o tyle szczególne, że opierają się głównie na dziełach i aktywności naszych seniorów. Spotkania znalazły już małe grono zafascynowanych odbiorców, należą do nich seniorzy którzy kochają i odkrywają poezję, Udowadniają nam również, że przejście na emeryturę nie musi być nudne, a wręcz przeciwnie, to właśnie teraz po spełnieniu się zawodowo, przyszedł czas na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.
Jednocześnie pragniemy zaprosić seniorów z Miasta i Gminy Wieliczka do udziału w II edycji konkursu literackiego pn. „Pisane nie do szuflady”. Każdy kto chciałby, aby jego twórczość dotarła do większego grona odbiorców, może składać swoje prace w Urzędzie Miasta i Gminy w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1, 32-020 Wieliczka, prace można składać do dnia 31.08.2022r.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content