Internetowe Okienko dla Seniora

Zapowiedź – nowy projekt pn „Internetowe Okienko dla Seniora”

Ruszamy z realizacją nowego projektu pn. „Internetowe okienko dla Seniora” powstałego z potrzeby czynnego włączenia seniorów do udziału w różnych dziedzinach życia, mając na celu poprawę ich funkcjonowania w społeczeństwie, jak również podtrzymanie relacji z innymi ludźmi, wymianę myśli i doświadczeń. Pierwsze nagranie miało miejsce 26 kwietnia, a pierwszymi gośćmi byli laureaci konkursu literackiego „Pisane nie do szuflady”. Kolejne nagrania będą zawierały między innymi rozmowy o tematyce prawnej, zdrowotnej oraz zachęcające do aktywnego spędzania wolnego czasu w Wieliczce.

Projekt jest kierowany do społeczności seniorów mieszkających na terenie miasta i gminy Wieliczka, a zakładanym rezultatem będzie zorganizowanie cyklu co miesięcznych spotkań internetowych, przeprowadzonych w formie wywiadu. Chcemy w ten sposób wesprzeć osoby starsze, które potrzebują pomocy, ale nie wiedzą gdzie i w jaki sposób jej szukać, równocześnie zachęcając do podejmowania aktywności w mieście Wieliczka.

Zachęcamy do włączenia się w akcję i zgłaszanie swoich propozycji co do wyboru tematów przewodnich kolejnych wywiadów. Jedna z pierwszych rozmów została przeprowadzona z laureatami konkursu organizowanego przez Burmistrza Wieliczki oraz Gminną Radę Seniorów „Pisane nie do szuflady”. Przesłane przez Państwa propozycje, pomogą nam w zaplanowaniu kalendarza spotkań, dostosowanego tematycznie do oczekiwań środowiska seniorskiego.

Projekt jest realizowany przez Centrum Aktywności Społecznej działającym pod patronatem Wielickiego Centrum Kultury, we współpracy z przedstawicielami Gminnej Rady Seniorów. Rozmowy przeprowadzane w formie wywiadu prowadzi Pani Katarzyna Adolf.
Kolejne nagrania będą się pojawiały w połowie każdego miesiąca.

Serdecznie zapraszamy !

Skip to content